Miután kolléganőm szupercuki kisfiával, az 5 éves Samuval teszteltünk egy gyerekkönyvet, és ez a visszajelzések alapján tetszett nektek, így most itt a következő rész. Ebben a rovatban lényegében igyekeztem a szülőknek segíteni eligazodni a gyerekkönyvek között, méghozzá úgy, hogy a célcsoporttal együtt tesztelem a piacra dobott, kicsiknek szánt olvasmányokat. Most Virággal, barátnőm kislányával veselkedtünk neki egy kicsiknek szóló, szuper izgi kötetnek. Ő még csak 3 éves, így egészen más jellegű könyvet kerestem, mint amit Samunak. Lássuk, hogy tetszett Virágnak az Izgő-mozgó nagyváros című kötet, amely a Kolibri kiadó gondozásában jelent meg idén.
Még számomra is meglepetés volt a könyv, ugyanis becsomagolva kapható a boltokban, amely azért némileg nehezíti a vásárló döntését. Mivel azonban a könyvben rengeteg mozgatható, kihajtható, húzogatható elem van, megértem, hogy nem szeretnék, ha már azelőtt megsérülne, hogy a leendő gazdája kezébe kerül. Nekem ajánlották, ezért voltam olyan bátor, hogy "látatlanban" ezt ajándékoztam Virágnak. Ennek köszönhetően viszont legalább akkora izgalommal vártam, hogy végre nézegethessük mint ő. Hihetetlen, de tényleg baromi izgalmas volt, még engem is meglepett a mennyire élvezhető "kis" könyv ez, a maga 26 oldalával, és megannyi felfedezhető titkával. Hiszen egy nagyváros tele van mindennapi csodákkal, csak éppen nyitott szemmel kell járni. Rengeteg titkot rejtenek az áruházak, építkezések, a tömegközlekedés vagy éppen egy kórház megannyi rejtett helyisége. Az Izgő-mozgó nagyváros 55 mozgatható részt rejt, így megmozdíthatók benne az autók, és még a boltok kínálatát is meg lehet változtatni. A gyerkőc segíthet a mentőautónak a helyszínre érni, irányíthatja a liftet az emeletek között, felfedezheti a boltok kínálatát, és a saját kedvére formálhatja a várost.
Bekukkanthat a könyvtárba, az uszodába, az iskolába. Kiderül mit rejt egy felhőkarcoló, a lurkók felfedezhetik hogyan irányítják a felnőttek a közlekedést. Sőt, azt is megtanulja ebből, hogy honnan ered az elektromos áram, amelynek segítségével esténként megvilágítjuk az utcákat, vagy, hogy a víz hogyan kerül a vezetékeken keresztül mondjuk a fürdőkádba. Láthatja a szemléletes rajzoknak köszönhetően, hogy miként működik egy tűzoltólaktanya, hogyan váltakoznak az évszakok, milyen módon lesz a gyapjúból pulóver, vagy hogyan készül a papírlap a fakivágás után. Még sorolhatnám sokáig mennyi mindent rejt a könyv, de szerintem nézzétek meg magatok a gyerekekkel, mert tényleg egy kincs! Az utolsó oldalon ráadásul egyfajta koronaként egy egész város tárul a szemünk elé. A kötet szerzője, Anne-Sophie Baumann keresztül-kasul kóborolt a városban, megfordult szinte valamennyi utcában, beszélt rendőrökkel, tűzoltókkal, pékekkel, építési és közlekedési szakértőkkel, hogy a gyerekek elé hiteles képet tárhasson. Didier Balicevic grafikus pedig mindezt igazán részletgazdag illusztrációkkal keltette életre.
Virággal legalább 20-szor végig kellett nézzem a könyvet, amíg ott voltunk náluk látogatóban, szóval azt hiszem jót választottam! Szívből ajánlom mindenkinek!