Olvasni menő! Hogy ezt bebizonyítsam, ismert emberek közreműködésével vágok bele egy olvasásnépszerűsítő kampányba itt a blogon! Olyan elismert arcokat kértem meg, hogy árulják el nekem, mi életük legmeghatározóbb olvasmányélménye, akikre méltán fel lehet nézni, mert szakmájukban kiemelkedőt alkotnak, alkottak, és érdekes személyiségek! Hisz ki ne lenne kíváncsi példaképe kedvenc könyvére? Vagy hogy neki miért éppen az. Milyen élmény fűzi hozzá? Mit jelent neki? Mostantól hétről-hétre egy-egy példakép árulja el, mi élete könyve (#eletemkonyve). Ez a kampány jó lehet motivációnak, de akár arra is, hogy olvasmány ötleteket gyűjts! Ezen a héten Pataki Zita, az RTL időjósa, a Class FM műsorvezetője árulja el, melyik a kedvenc könyve.
Irvin D. Yalom: Amikor Nietzsche sírt
Nagyon sok kedvenc könyvem van, de ez a könyv alapvetően meghatároz engem. Imádom a filozófiát, a pszichológiát és ez a könyv az életről szól, a szenvedély regénye. Ráadásul felejthetetlen a történet. Ha voltál már valaha pszichológusnál, akkor ezt a regényt nagyon fogod élvezni. Ha nem voltál, akkor lehet hogy elmész. Ez a regény elvarázsol, nagy szellemek, nagy korszakába visz. Bécsbe, a 19. századba. Josef Breuer, a pszichoanalízis alapító atyáinak egyike pályája csúcsán. Friedrich Nietzsche, az európai filozófia meghatározó szellemeinek egyike az öngyilkosság szélén. Amikor az igen tehetséges Breuer doktor elvállalja Nietzsche gyötrő fejfájásainak és egyéb testi kínjainak gyógyítását kísérleti stádiumban lévő módszerével, a „beszélgetős terápiával”, még csak nem is sejti, hogy a különös kúra neki is enyhülést fog hozni, hiszen ahhoz, hogy segítsen páciensén, előbb neki kell megküzdenie a maga démonaival.
Folytatása következik! Addig is olvasd el D. Tóth András, Szentesi Éva és Kemény Zsófi élete könyvét és CSATLAKOZZ a kampányhoz! Szelfizz te is életed könyvével, és töltsd fel a Facebookra, instagramra, vagy akár a #12honap12konyv kihívás csoportjába! Ne felejtsd el használni az #eletemkonyve hashtaget!